WYSPA SOBIESZEWSKA


Wyspa Sobieszewka to nadmorska dzielnica Gdańska oddalona od centrum miasta o ok.15min jazdy autem. Posiada ona status wyspy ekologicznej oraz obszaru chronionego krajobrazu, dzięki czemu jest idealnym miejscem do odpoczynku. Ze swoimi piaszczystymi, szerokimi plażami jest jednym z najpiękniejszych kąpielisk polskiego morza.

Poza dziewiczym, wydmowym wybrzeżem wyspa zauroczy nas również swoim lasem sosnowym oraz rezerwatami przyrody Ptasi Raj i Mewia Łacha, (zlokalizowanymi na zachodnim oraz wschodnim krańcu Wyspy) które są ostoją dla wielu gatunków ptaków i rajem dla miłośników natury. Przy rezerwacie Ptasi Raj znajduje się znana restauracja - Przystań Ptasi Raj -, która słynie ze swojego lokalnego tradycyjnego i pysznego jedzenia. Wyspa Sobieszewska to również jeden z niewielu odcinków wybrzeża Bałtyku, na którym znajdziemy bursztyn na plaży.

Dzięki dogodnemu transportowi komunikacją miejską z wyspy, w szybkim czasie przeniesiemy się do tętniącego życiem trójmiasta, gdzie czeka na nas całe mnóstwo ofert turystycznych. Poza starówką i zabytkami Gdańska, sopockim molo, godną polecenia atrakcją jest gdańskie ZOO, Aquapark w Sopocie, czy gdyńskie Akwarium. Możemy również przenieść się w czasie i poznać historię z bliska wybierając się na Westerplatte czy na dalszą wycieczkę do zamku w Malborku.

Villa Arkodes oferuje swoim gościom komfortowe apartamenty, typu studio, w zależności od ich konfiguracji, dla 1,2,3 lub 4 osób.

Kontakt

Dojazd do nas: Z Dworzec Glowny: autobus nr 186 Gorki Wschodnie - do przystanku Jodowa (ok.20m od Villi), lub 112 Gorki Zachodnie - do Sobieszewo Most (ok.500m do Villi).
Oferujemy transport z/na lotnisko Gdansk (dodatkowo platny w cenie 150zl- do 4 os.)

  • ADRES

    Villa Arkodes, Gwiaździsta 2, 80-680 Gdańsk

  • TELEFON

    PL: +48608648463 lub NOR: +4796855410

  • EMAIL

    kontakt@villaarkodes.com